Правники Тернопільщини вивчали правові аспекти вираження поглядів в Інтернеті

У Тернополі відбувся тренінг для правників та громадських активістів з питань вираження поглядів в Інтернеті.

Як зазначає Віталій Місяць, директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», в Україні існує величезний запит на правову допомогу у справах, що стосується свободи вираження поглядів в мережі. Щороку тисячі українців змушені протистояти каральній машині держави в обвинуваченнях пов’язаних з поширенням інформації в Інтернеті. Переважна більшість справ стосується абсолютно невинуватих людей, які не мали жодного злого умислу. Так само є велика потреба в захисті журналістів інтернет ЗМІ, блогерів, інтернет провайдерів. Адвокатів ж які є достатньо компетентними в таких справах в нашій державі критично мало. Саме тому ми започаткували цю серію тренінгів, які ми проведемо в 10 регіонах України.

Разом з Русланою Матущак, адвокаткою, досвідченою тренеркою з підвищення кваліфікації адвокатів та авторкою навчальних програм, учасники заходу розбиралися в темах правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних з поширенням інформації за допомогою мережі інтернет, також говорили про професійні права журналістів інтернет ЗМІ, захист прав журналістів та підстави звільнення працівників ЗМІ від відповідальності. Окрему увагу звернули аспекти свободи поширення інформації та свободи слова в Інтернеті, зокрема, право особи на приватність.

Важливе питання, яке також піднімалось під час тренінгу – відсутність структурованого і логічного правового поля у сфері цифрових прав, яке з одного боку, ніби є гарантією не втручання держави, але з іншого – позбавляє користувачів всесвітнього павутиння цілого переліку мінімальних гарантій згідно міжнародних стандартів.

Учасники заходу зробили висновок, що Україна вкрай потребує модернізації нормативно-правового регулювання забезпечення цифрових прав, як в загальному порядку так і з врахування особливостей обумовлених військовою агресією РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *