Комісія з дотримання прав людини в Хмельницькій області обговорила стан безпеки в регіоні

27 травня 2022 року відбулося засідання експертної консультативної комісії з дотримання прав людини в Хмельницькій області, яка спрямована на покращення ситуації з дотриманням прав людини у Хмельницькій області, через посилення громадського контролю та розвиток співпраці з силовими структурами в рамках діяльності Регіональної платформи «Діалог безпеки». 

Було розглянуто ряд питань, серед яких:

  • оцінка стану дотримання прав людини правоохоронними органами в регіоні;
  • вплив воєнного стану на порушення прав людини зі сторони безпекових органів;
  • озгляд звернень (питань) які надходять до Регіональної платформи «Діалог безпеки».

Андрій Когунь, старший інспектори з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України в Хмельницькій області повідомив, що з початку поточного року  по травень 2022 року до підрозділів поліції на території Хмельницької  області надійшло та зареєстровано 168 звернень громадян щодо можливих фактів порушення працівниками поліції конституційних прав і свобод. У ході розгляду вказаних звернень  не знайшли свого підтвердження – 150 , підтвердилось –18.  Із них, скарги на катування, побиття, протиправне застосування фізичної сили – 19 (з яких не підтвердилось – 19). По 2 випадкам розпочато службове розслідування, станом на 30.04.2022  розпочато 4 кримінальних проваджень відносно особового складу. Однак дані показники є значно нижчі ніж в минулому році, тобто зменшилися кількість скарг на дії поліцейських, можливо це пов’язано з військовим вторгненням військ рф на територію України, як наслідок зниження уваги до дій правоохоронців зауважив Андрій Когунь.

Руслана Матущак, заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру БВПД у Хмельницькій області повідомила, що до їх інституції було 3 звернення від громадян, які стосувалися відібрання власних транспортних засобів на блок постах в Хмельницькій області.

Ольгою Осередчук координатором регіональної платформи «Діалог безпеки»  повідомлено членів експертної  консультативної комісії з дотримання прав людини про звернення які надходила від громадян. Всі звернення які надходили були в телефонному режимі і стосувалися надання роз’яснень, консультацій щодо дій правоохоронців, військових формувань на блок постах, щодо комендантської години, особливостей військового стану в країні на які було надано консультації та відповідні роз’яснення. 

Членами комісії було узгоджено роботу комісії в умовах воєнного стану та визначено наступні кроки взаємодії заради вирішення і недопущення порушення прав людини зі сторони безпекових органів.

Нагадаємо повідомити регіональну платформу «Діалог безпеки» про порушення прав людини, або проблему, яка заважає безпековому органу (СБУ, ЗСУ, НПУ, ДПСУ) ефективно виконувати покладені на нього завдання можна за настпуним посиланням  https://www.dialohbezpeky.org/mans-rights/

Також звернення щодо порушення прав людини безпековими органами Хмельницької області можна надсилати на електронну пошту нашої організації info@ucla.org.ua

Діяльність здійснюється в рамках проекту “Посилення механізмів взаємодії громадянського суспільства та безпекових органів у Хмельницькій області”, який реалізує Благодійна організація “Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги” за підтримки Freedom House Ukraine.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *