Особливості перетину кордону для ВПО

В попередніх публікаціях було описано права, виплати й державні гарантії, які надає статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Звертаємо Вашу увагу на те, що зазначений статус не лише надає соціальні гарантії, а й покладає обов’язки на особу, якій він належить. Зокрема, обов’язок повідомити про зміну місця проживання структурний підрозділ соцзахисту, де обліковується ВПО. Зробити це потрібно впродовж 10-ти днів з моменту прибуття на нове місце проживання.

Це може мати наслідки, головним чином, при прийнятті ВПО рішення про виїзд за кордон.

Внутрішньо переміщена особа – це особа, яка переміщується всередині країни. Коли така особа перетинає кордон, вона втрачає свій статус, оскільки натомість отримує інший статус в країні прибуття (тимчасовий захист або статус біженця) з відповідними гарантіями (тимчасове житло, матеріальну допомогу тощо).

Через те, що статус ВПО мав бути змінений, після повернення в Україну така особа може втратити право на отримання допомоги від держави. Зазначена вимога передбачена частиною 2 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (http://bitly.ws/toKg).

Крім того, така особа може бути зобов’язана повернути суму отриманої від України допомоги як безпідставно отримані кошти.

Якщо внутрішньо переміщена особа терміново виїхала з України та не встигла знятися з відповідного обліку, потрібно відправити електронного листа на ім’я начальника управління соціальної політики адміністративної одиниці, де українець зареєстрований як ВПО.

Текст заяви складається в довільній формі, наприклад:

«У зв’язку з [виїздом за кордон], прошу зняти мене [ПІП, дата народження] з обліку ВПО. Моє місце тимчасового проживання — [місто/село/селище, вулиця, номер будинку, номер квартири]».

До електронного листа слід додати фотокопію довідки ВПО.

Публікацію підготовлено в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *