Як отримати ознаку неприбутковості громадського об’єднання – 0032

Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом МФУ № 1588 від 09.12.2011  передбачає, що всі платники податків: юридичні особи – резиденти, належать до категорії платників податку на прибуток. 

Поряд з вище зазначеною нормою дотримання вимог п.133.4 Податкового кодексу України відкриває шлях до статусу неприбутківця.

Що ж для цього потрібно?

Для того, щоб не платити податок на прибуток громадську організацію мають включити до  Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Які ж дії потрібно виконати?

 1. Направити контролюючому органу за основним місцем обліку:
  1. реєстраційну заяву за формою №1-РН;
  2. копії установчих документів підписані керівником та завірені печаткою (в разі її наявності).
 2. Ці документи можна подати різними способами:
  1. особисто керівником або представником, або уповноваженою на це особою (і звісно з довіреністю);
  2. відправити поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
  3. надіслати в електронній формі з використання ЕЦП;
  4. вручення пакету документів держреєстратору в момент реєстрації.

УВАГА! Відокремлені підрозділи НО, які не мають статусу юрособи, не треба окремо включати до Реєстру.

СЛІД ПАМ’ЯТАТИ! Для отримання/збереження ознаки неприбутковості у статутах громадських організацій мають бути прописані наступні норми:

– заборона розподілу отриманих отриманих доходів(прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України, членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

– у разі припинення громадського об’єднання (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи такого громадського об’єднання мають бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету;

– доходи (прибутки) громадського об’єднання або їх частини використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами;

– громадське об’єднання внесено контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

– ГО утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

ВАЖЛИВО! Якщо Статут організації не містить норми щодо неприбутковості та вказані вище норми – відсутні, необхідно затвердити нову редакцію Статуту на зборах вищого органу управління. 

До Реєстру включаються неприбуткові організації – юридичні особи за кодом згідно з ЄДРПОУ, які включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, та юридичні особи за кодом згідно з ЄДРПОУ, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до зазначеного Єдиного державного реєстру. 

Згідно Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру зареєстровані установи та організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду таких документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, вважаються для цілей оподаткування неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації.

Реєстраційна заява за формою 1-РН та інші документи за посиланням: Про затвердження Порядку ведення… | від 13.07.2016 № 440 (rada.gov.ua)

Публікація підготовлена в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *