Чи залежить виплата допомоги ВПО від наявності депозиту?

До 22 березня 2022 року було визначено, що грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім’ї ВПО має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Це було регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», яка була скасована 20 березня.

З 22 березня 2022 року (момент набрання чинності вказаних змін), виплати за цією постановою зупинені.

Зараз виплати проводяться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Ця постанова ніяких додаткових перешкод для виплат (наприклад, наявність нерухомого майна, працевлаштування або депозити) не встановлює. Серед основних чинників лише наявність громади, якої переїхала людина в переліку тих, що окуповані або знаходяться в районі бойових дій.

Відтак, виплата допомоги ВПО не залежить від наявності депозиту.

Є питання ? Звертайтеся до нас!

Повідомляємо про роботу інформаційної “гарячої лінії” з питань повязаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів.

Отримати юридичну консультацію можна наступними способами:

за номером «гарячої лінії», яка працює кожного робочого дня з 10:00 до 17:00: 0 800 30 15 16*

В соціальній мережі Facebook.com на офіційній сторінці Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги:

https://www.facebook.com/UCLA.Ukraine

Звернувшись на електронну пошту: info@ucla.org.ua

Виклавши питання коментарях до цієї статті.

Проект «The Bar and civil society – working together to overcome the consequences of the war» реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Американської Асоціації Юристів Ініціативи з Верховенства права/American Bar Association Rule of Law Initiative

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *