Алгоритми допомоги волонтерам – кваліфікацію підвищували адвокати Франківщини та Тернопільщини
Професійну кваліфікацію в питаннях надання правової допомоги волонтерам щодо діяльності, соціальних гарантій та захисту підвищували адвокати Івано-Франківської та Тернопільської областей під час тренінгу «Правовий супровід волонтерської діяльності», організованого у співпраці Вища школа адвокатури НААУ та Ukrainian Coalition for Legal Aid/
Приводом для проведення навчальних заходів стали численні запити колег щодо розмежування таких понять як «благодійна допомога», «волонтерська допомога», «гуманітарна допомога»; доцільності реєстрації благодійної організації або громадської організації; алгоритму реєстрації таких неприбуткових організації; підтвердження статусу волонтера-фізичної; договірної діяльності у волонтерській сфері; документування, бухгалтерської звітності та нюансів оподаткування волонтерської (гуманітарної) допомоги; правил перетинання кордону гуманітарним вантажем, в тому числі транспортними засобами; соціальних гарантій волонтерів; відповідальності за незаконне здійснення волонтерської допомоги тощо.

Тренінги зібрали адвокатів, вмотивованих покращити свої знання та навички в питаннях правового супроводу волонтерської діяльності. Вони мали змогу отримати відповіді на поширені питання, які виникають на практиці, від тренерки заходу, адвокатки, к.н.ю, старшого партнера АО «ВІНПАРТНЕРС» Жанни Грушко.
Як зазначає тренерка, під час навчання колеги обмінювались професійним досвідом та документами, що дало змогу окреслити чіткі механізми приведення волонтерської діяльності у правове поле. Зокрема, атмосфера заходів сприяла мотивації і натхненню адвокатів для впровадження нових знань і навиків у своїй діяльності.

«Вмотивованість, професіоналізм та високоморальні якості учасників тренінгу дають впевненість у надійному захисті та забезпеченні прав усіх учасників волонтерської діяльності» – зауважила Жанна Грушко.
Позитивними враженнями від участі в тренінгу та словами вдячності за його організацію поділилася учасниця Наталія Кохан, яка підкреслила високий рівень та професіоналізм лектора, її вміння працювати з аудиторією, подавати матеріал. Відмітила науковий підхід тренера, яка всебічно розкрила визначену тему, а навчальний матеріал тренінгу мав практичне спрямування на застосування та удосконалення волонтерської діяльності під час дії воєнного стану.
Учасниця Катерина Руденька відмітила практичну орієнтованість та пізнавальний характер заходу, енергію, професіоналізм, глибокі знання та позитив тренера, яка охоче поділилася власним досвідом зі слухачами. Адвокат відзначила, що тренінг був настільки цікавий, що сприймався на одному диханні, а час, відведений на навчання, пройшов дуже швидко та непомітно, адже учасники були повністю занурені у навчальний матеріал.
Заходи відбулися в рамках проекту “Lawyers and the Bar – promoting volunteer activities and building partnerships”, який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.