Експерти обговорили пропозиції змін до законодавства про виконання судових рішень

Основні положення проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» обговорили в ході круглого столу “Удосконалення механізмів примусового виконання рішень “, організатором якого виступило БО” Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги “за підтримки Програми MATRA (Посольство Королівства Нідерландів в Україна). Захід відбувся в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ.

У заході взяли участь провідні національні експерти в області виконавчого провадження, юристи, приватні та державні виконавці, народні депутати, представники влади.

Проектом Закону пропонується удосконалити процедуру здійснення примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, що має привести до підвищення ефективності виконання в Україні рішень судів та інших органів (посадових) осіб, а також сприяти більш належний захист прав і інтересів сторін виконавчого провадження.

Автори законодавчої ініціативи вважають, що прийняття законопроекту стане важливим кроком на шляху вдосконалення національної системи примусового виконання рішень судів та інших органів, поліпшить практичні аспекти процедури здійснення виконавчого провадження, сприятиме захисту сторін виконавчого провадження.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/QNf85J

Приватний виконавець, член науково-консультативної ради при Асоціації приватних виконавців України, екс-директор Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту (2005-2006 рр.) Олександр Кузь дав розгорнутий аналіз запропонованих змін.

У свою чергу, народний депутат України, Голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Руслан Сидорович констатував, що з часу впровадження інституту приватних виконавців, професія не була дискредитована. «Це означає, що у нас є можливість рухатися в плані розширення повноважень приватних виконавців», – підкреслив він.

Надалі, зазначив парламентарій, необхідно рухатися шляхом вирівнювання статусу приватного і державного виконавця. «Потрібно рухатися до вирівнювання: підвищувати вимоги до державних виконавців, і збільшувати компетенцію приватних виконавців», – вважає він.

У свою чергу Директор Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Олексій Воробйов нагадав, що Міністерством вже підготовлений відповідний законопроект. Однак, додав він, це було зроблено без урахування глибокого аналізу ефективності виконання положень нормативних документів в цій сфері. «Я думаю, буде прийнято рішення про його (законопроект, – ред.) Відкликання», – сказав директор департаменту.

Олексій Воробйов зазначив, що готується новий документ вже з урахуванням напрацьованої судової практики, пропозицій експертного співтовариства, приватних виконавців, який буде поданий до парламенту. «Міністерство юстиції веде постійну роботу з цього питання», – підсумував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *