Про протидію домашньому насильству говорили в Сумах

Протидія домашньому насильству – це діяльність, яка спрямована, перш за все, на захист сім’ї та викорінення будь-яких проявів насильства, а отже вона є невід’ємною гарантією суспільної безпеки. Неможливо не помітити те, наскільки погіршилась статистика щодо зростання випадків запобіганні випадків домашнього насильства під час карантину.

Тож вельми актуальною було проведення семінару з теми «Запобігання та протидія домашньому насильству» за участі представників Сумського відділу поліції ГУНП у Сумській області України та Патрульної поліції Сумської області. Захід з дільничними та патрульними, які входять в склад мобільної групи з реагування на факти вчинення домашнього насильства, що була сформована в Сумах у вересні минулого року, ініціювали Наталія Єсіна, що представляє ГО «Північна правозахисна група» (Суми), та Євгеній Євтєєв, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України капітан поліції.

На зустрічі було підкреслено, що домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти й положення в суспільстві. Це стало вже однією з актуальних проблем сучасного суспільства. Великою проблемою є питання насильства над дітьми, крім того, зазначимо, що в групі ризику щодо проблематики домашнього насильства зараз знаходяться не тільки сім’ї, де раніше були зафіксовані випадки домашнього насильства, а й ті, де хтось тимчасово втратив роботу або заробіток через карантинні обмеження, сім’ї зі складною фінансовою або житловою ситуацією або сім’ї, де є літні чи недієздатні людини.

Учасники заходу обговорили ті проблеми, які виникають під час реагування на виклики поліції щодо домашнього насильства та нюанси оформлення термінових заборонених приписів. Було зазначено необхідність подальших зустрічей та проведення практичних занять.

Проект «Протидія спалаху домашнього насильства у місцевих громадах» реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» у співпраці з ГО Північна правозахисна група (Суми) за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *