Куди звернутися жертві домашнього насильства на Хмельниччині?

На території Хмельницької області сьогодні працює чотири громадських офіцерів, метою яких є допомога особам, які стали жертвою домашнього насильства.

Оксана Мала, громадський офіцер Чорноострівській ОТГ підготувала кілька порад, як захистити себе під час того, коли щодо вас вчиняється домашнє насильство:

В першу чергу, якщо ви або ваші близькі зазнали домашнього насильства, або ви знаєте осіб, які потерпають від нього, ви повинні якомога швидше викликати поліцію.

В першу чергу, якщо ви або ваші близькі зазнали домашнього насильства, або ви знаєте осіб, які потерпають від нього, ви повинні якомога швидше викликати поліцію.

Після того, як потерпіла особа звернулась на лінію «102», на планшет екіпажу приходить виклик про те, що вчиняється домашнє насильство. На місці правопорушення поліцейські мають визначити чи дійсно є факт домашнього насильства, чи це – сімейний конфлікт.

Безпосередньо домашнім насильством займаються спеціально сформовані екіпажі поліції, до яких входить один дільничний та один патрульний.

Після того, як на місце виклику прибуде екіпаж поліції ви повинні чітко пояснити, що сталось, намагайтесь не піддаватися емоціям, а викласти хронологію подій, та чітко назвати особі/осіб, яка вчиняла насильство.

Виклик поліції має дати жертві змогу убезпечити себе від кривдника, але ви маєте прослідкувати за тим, щоб ситуація була сприйнята правильно та відповідні матеріали складені відносно кривдника. У разі, якщо в протоколі зазначені дії, які не відбувались, ви можете заперечувати, вимагати змін чи коментарів та не підписувати документ.

Часто буває, що дружина викликає поліцію, щоб приборкати свого чоловіка. Каже, що він її б’є чи здійснює психологічний тиск. Але з прибуттям патруля забирає свої слова назад.

На думку психологів, це – розповсюджене явище, адже потерпілі нерідко економічно залежні від кривдника, до того ж, тривалий час перебуваючи в деструктивних стосунках, можуть відчувати почуття провини за вчинений опір.

Як показує статистика яка надана поліцією, серед усіх викликів переважають повідомлення про психологічне насильство щодо жінок. Діти-свідки домашнього насильства автоматично вважаються тими, над ким воно вчиняється. Трапляються випадки, коли жінка вчиняє тиск на чоловіка.

Загалом, коло сторін інциденту може включати: колишніх чоловіка та дружину; партнерів, які перебувають у громадянському шлюбі; прийомних батьків; осіб, які проживають в одній родині; рідних братів, сестер; опікунів; інших родичів.

У випадку загрози здоров’ю і життю потерпілої, на місці виклику поліцейські виносять терміновий заборонний припис, згідно з яким упродовж 10 діб кривдник не має права наближатися до помешкання, навіть якщо воно належить йому.

У разі, якщо жінці з дитиною конче необхідно покинути домівку, а йти немає куди, поліція може допомогти.

Правоохоронці співпрацюють із спеціалізованими центрами, де можна тимчасово побути і оговтатись від складної ситуації. Таких центрів у Хмельницькому два. Якщо обставини не стабілізуються, мама з дитиною можуть пожити в обласному будинку матері та дитини.

У центрі є все для комфортного перебування: диван для жінки та ліжечко для дитини, посуд, дещо з побутової техніки, санвузол і навіть пральна машина. Все це придбано за кошти небайдужих організацій та благодійників.

Контакти для отримання психологічної та правової допомоги та консультацій:

 • Хмельницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в якому можна отримати консультації юриста та психолога: вул. Кам’янецька, 38, телефон (038) 79-46-68;
 • Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги, в якому окрім консультативної допомоги у разі необхідності можна отримати тимчасовий притулок – телефон (038) 74-64-72;
 • Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації, в якому окрім консультативної допомоги психолога та юриста, у разі необхідності можна отримати тимчасовий притулок у соціальному готелі: вул. Житецького,22, телефони: (038) 75-29-86; (038) 67-51-13;
 • служба у справах дітей: вул. Грушевського, 88, телефон (038) 75-27-20;
 • спеціалізована служба «Телефон Довіри 15-50» – цілодобово надається екстрена психологічна допомога консультантами-психологами.Телефон 067-133-15-50;
 • гаряча лінія при управлінні охорони здоров’я – 707-103.

Мешканці Хмельницької області можуть скористатися контактами, оприлюдненими на сайті Хмельницької ОДА:

 • координатор у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у Хмельницькій області – заступник голови облдержадміністрації, телефон: 0382-70-35-40;
 • Центр соціально-психологічної допомоги для осіб, що постраждали від домашнього насильства (Хмельницька область): (0382) 74-64-72
 • Центр матері і дитини (Хмельницька область): (0382) 62-21-50

Крім того, в Україні працюють гарячі лінії, звернувшись на які, також можна отримати допомогу або консультацію:

 • гаряча лінія Національної поліції України – 0-800-500-202;
 • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-33. Короткий номер з мобільного – 116-123.

Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:

 • Національна дитяча гаряча лінія – 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів). Короткий номер з мобільного – 116-111.

У разі зникнення дитини телефонуйте до Служби розшуку дітей – 116-000

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *