Чи можна збирати кошти для ЗСУ на особисту банківську картку?

Зараз збір благодійної допомоги на потреби ЗСУ відбувається не тільки на банківські рахунки благодійних організацій, а й на особисті банківські картки громадян.
Волонтери та особи, що здійснюють збір коштів задають нам наступне питання: чи виникне в цьому випадку оподаткування?
За загальним правилом дохід фізичних осіб обкладається податком на доходи фізичних осіб (18 % від суми) та військовим збором (1,5 %), однак дохід у вигляді благодійної допомоги звільнено від оподаткування протягом воєнного стану якщо гроші витрачено на користь:
1) учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України;
2) осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного, надзвичайного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів;
3) працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;
4) фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.
Вищевказані виключення набули чинності з 17 березня і передбачені підпунктом “в” підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.
Отже, у разі якщо дохід отриманий як благодійна допомога та витрачений на користь перелічених осіб, він звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (18 % від суми) та військовим збором (1,5 %).
Також, радимо особам, що перераховують кошти, зазначати в призначенні платежу «благодійна допомога», а особам, що здійснюють збір коштів зберігати первинні документи (чеки, накладні тощо) про те, що кошти витрачені саме на користь вищевказаних категорій осіб.
Публікацію підготовлено в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *