Активно працює “гаряча” лінія для ВПО

З травня активно працює “гаряча лінія” юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб.

Вирішити правову проблему та отримати якісну юридичну консультацію переселенці мають змогу за допомоги операторів “гарячої лінії” телефонного зв’язку, месенджеру в соціальній мережі facebook.com та електронною поштою.

Номер телефону 0 800 30 15 16 та можливість оперативно зв’язатися з юристом в соцмережі – в цей нелегкий час для громадян України стали справді дієвим засобом отримання правової допомоги. Особливо це відчувається під час запровадження змін в законодавстві, пов’язаних з воєнним станом, коли у людей разом з переселенням з небезпечних регіонів додалося правових питань. Кожен день від переселенців надходять десятки звернень, і кожне з них – доля окремої людини, її проблема, зневірення, біль та розпач.

Серед топ-запитань, які зараз найчастіше задають операторам “гарячої лінії”:

 • Оформлення статусу та соціальних виплат для переселенців
 • Порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану
 • Державна реєстрація актів цивільного стану в умовах воєнного стану (реєстрація народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу)
 • Отримання пенсій та інших виплат в областях, де відбуваються активні бойові дії
 • Прийняття спадщини під час воєнного стану
 • Звернення про зруйноване майно
 • Оформлення та виплата аліментів під час війни
 • Питання по виплаті кредитів
 • Трудові відносини з працедавцями 

Оператори “гарячої лінії” оперативно реагують на звернення, надають повноцінну консультативну допомогу, тож кожне вирішення проблеми – є окремою маленькою перемогою для людини та юристів нашої організації.

Так в месенджері соцмережі facebook.com до юриста звернулась пані В., яка проживає наразі в Вінницькій області, куди вона з донькою переїхала з Херсонщини. Незабаром донці має виповнитися 18 років, тож жінка цікавилась можливістю подовження сплати аліментів від колишнього чоловіка, а також, чи має вона право звернутися до суду за місцем реєстрації ВПО. Юристи пояснили пані В., що відповідно до частини першої статті 199 Сімейного кодексу України, якщо її повнолітня донька, продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, то батьки зобов’язані утримувати її до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. У разі відмови батька від сплати аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, в добровільному порядку, необхідно звертатися до суду. 

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має сама пані В., як мати, а також сама донька. Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, подається в порядку цивільного судочинства до районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача або позивача. У випадку нашої клієнтки – за місцем її реєстрації як внутрішньо переміщеної особи. 

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (підтверджують право на стягнення аліментів), наприклад:

 • копію паспорта (позивача та дитини);
 • копію свідоцтва про розірвання шлюбу;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • довідку з навчального закладу про те, що дитина перебуває на навчанні;
 • довідку про заробітну плату одного з батьків, з якого передбачається стягнення аліментів (за наявності).

І, що важливо, позивачі за подання до суду позовної заяви про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (пункт 3 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»). 

Клієнтка подякувала за таке детальне роз’яснення, та відзначила що тепер вона повністю зрозуміла, як вирішити своє питання: тож вона спробує домовитися з колишнім чоловіком про добровільну сплату аліментів надалі, а якщо це не вийде, то одразу після того, як її доньці виповниться 18 років – звернется до суду вже за своїм новим місцем проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *