Як переселенцю отримати статус безробітного?

  Навіщо отримувати такий статус?

Статус безробітного необхідний для отримання допомоги про безробіттю.

  Хто може отримати отримати статус безробітного?

Особи, передбачені ч.1 ст.43 Закону України «Про зайнятість населення»:

  • особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших доходів, готова та здатна приступити до роботи;
  • особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу;
  • особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.

  З якого моменту особа вважається безробітною?

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації особи у центрі зайнятості за її особистою заявою. Подати заяву можна на порталі Дія (http://bitly.ws/tdBp).

  Які особливості надання статусу безробітного для ВПО?

Зареєстрована (взята на облік) ВПО, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю відповідно до чинного законодавства.

Зареєстрована (взята на облік) ВПО, яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) відповідно до пункту 1 статті 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Зареєстрована (взята на облік) ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

    Чи можуть скоротити або припинити виплати?

Так, законодавством передбачено перелік підстав для скорочення або припинення виплат.

В яких випадках можуть скоротити або припинити виплати? Який розмір допомоги по безробіттю?

Для отримання детальної інформації з цих питань, зверніться будь-ласка у центр зайнятості.

Публікацію підготовлено в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *