На Сумщині волонтери перетворюють енергію війни на енергію миру

На Сумщині на регіональний форум «Підтримка жіночого волонтерства в Сумській області» зібрались місцеві волонтерки та волонтери.

Говорили про розвиток волонтерства в маленьких громадах, особливості організації та труднощі в роботі гуманітарних штабів, силу та здатність жінок-волонтерок долати труднощі під час облоги російськими військами в Сумській області. 

Про перетворення енергії війни в енергію миру та світу розповіла волонтерка з Конотопу Тетяна Кривонос, яка представляє надзвичайну спільноту жінок-волонтерок в своєму місті.

Згадували важкі питання мотивації волонтерів, необхідність їх навчання та вдосконалення різних напрямів діяльності, налагодження комунікації між волонтерами, благодійними, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування. 

Учасники мали можливість дізнатися про унікальний досвід розвитку та організації роботи, разом з усіма досягненнями та труднощами однієї з найпотужніших жіночих організацій України – Жіночий Ветеранський Рух, адже серед запрошених спікерів є Alla Valukevich, координаторка інформаційного штабу. 

Українське волонтерство особливе, а також відрізняється від усього саме жіноче волонтерство. Адже воно в собі генерує безліч ідей та відданість справі. Але, як в будь-якому процесі, є періоди, коли навіть найсильніші спільноти потребують підтримки задля опанування нових навичок, досягнення нових вершин. Тому в рамках форуму також були зібрані ідеї та потреби місцевих волонтерів у спільних заходах та навчанні, та представлені напрацювання щодо майбутньої стратегії розвитку волонтерства в регіоні.

В рамках форуму учасниці пройшли невеличку арт-терапію, яка стала у нагоді тим, хто відстежує в собі ознаки професійного вигорання і за допомогою волонтерки та художниці Liybov  Mykhailenko створили маленькі шедеври, які відправлятимуться в посилках бійцям ЗСУ в «гарячі» регіони нашої країни.

Діяльність відбувається в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *