Виїзд чоловіків-волонтерів за кордон

Триває десятий місяць визвольної війни України проти країни-агресорки росії. Сьогодні кожен бореться на своєму фронті: захисники боронять незалежність нашої Вітчизни, а волонтери допомагають нашим воїнам. Для потреб наших військовики та жертв війни, для відновлення пошкодженої інфраструктури та постраждалих громад зараз відбуваються перевезення та доставка значних обсягів гуманітарної допомоги, обладнання та автомобілів. Роз’яснюємо можливість виїзду чоловіків-волонтерів та порядок видачі дозволів на перетин кордону через систему «Шлях».

Що таке система «Шлях» та як вона працює?

Система «Шлях», за допомогою якої водії призовного віку можуть перетинати кордон, якщо вони здійснюють перевезення медичних вантажів або гуманітарної допомоги, запрацювала в Україні з березня 2022 року.

На кого поширюється?

Рішення приймається виключно щодо водіїв, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів; військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Куди звертатися?

Відповідні звернення подаються до Мінінфраструктури або до обласних військових адміністрацій, після чого дані водіїв внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі. 

Для отримання дозволу необхідно звернутися листом до відповідної обласної військової адміністрації на електронну адресу.

За результатами опрацювання звернень відповідна обласна державна адміністрація приймає рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення гуманітарних вантажів, вносить відомості до інформаційної системи «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека, а також надсилає лист до Державної прикордонної служби України.

Державна прикордонна служба України приймає рішення щодо пропуску водія за межі державного кордону України на підставі витягу з розпорядження відповідної обласної військової адміністрації про надання дозволу на виїзд (у паперовому або електронному вигляді) та наявності відповідних відомостей в інформаційній системі «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Строки дозволу

Такий дозвіл на перебування за кордоном надається не більше ніж на 30 днів.

Публікація підготовлена в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *