Кому треба подовжувати виплати з 2023 року?

Одним з найактуальніших питань до офісів правової допомоги Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги в грудні було питання щодо необхідності подання документів для продовження виплати державних допомоги ВПО з січня 2023 року, адже до кінця місяця не було зрозумілим, чи треба переселенцям з січня 2023 року звертатися за подовженням виплат.
 
Повідомляємо, що відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам підтверджувати свій матеріальний стан таким особам не потрібно. Цей вид допомоги призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення. Тому допомога ВПО на проживання з 1 січня 2023 року виплачуватиметься без переоформлення.
Одночасно з цим, з метою забезпечення адресності соціальної допомоги та створення зручних процедур для людей під час воєнного стану, Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2022 року прийнято постанову за № 1460, якою автоматично продовжено виплату державної допомоги на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування деяким категоріям отримувачів.
 
Отже, з 1 січня не треба звертатися за подовженням виплати отримувачам державної допомоги:
– на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
– на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
– дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
– особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
– особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
– особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
 
Також продовжено до 31.12.2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.
 
Строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, автоматично продовжуються лише тим особам, які проживають на територіях територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
 
Тим особам, які не проживають на відповідних територіях, строк виплати державної соціальної допомоги закінчився 31.12.2022.
 
Діяльність офісів здійснюється в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *