Мільйони виборців отримали можливість голосувати на виборах

24 червня о 13:00 у прес центрі УНІАН відбудеться прес-конференція «Мільйони виборців отримали можливість голосувати на місцевих виборах-2020».

Півтора мільйони внутрішньо переміщених осіб, більше мільйона виборців без зареєстрованого місця проживання та ще близько 3,3 мільйона внутрішніх мігрантів отримали можливість голосувати на місцевих виборах восени 2020 року.

Відповідні Постанови про порядок зміни виборчої адреси (Постанова №88 від 18.05.2020 р.) та про порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання (Постанова №103 від 11.06.2020р.) були прийняті Центральною виборчою комісією на виконання положень Виборчого кодексу та набудуть чинності вже з 1 липня цього року.

«Ми послідовно рухаємося шляхом максимального забезпечення виборчих прав громадян», – підкреслив після ухвалення цих постанов Голова ЦВК Олег Діденко.

Основним завданням тих, хто боровся за ці зміни протягом довгих років, залишається активізація внутрішньо переміщених осіб та інших громадян, мобільних всередині країни, для участі у місцевих виборах, адже тепер їхні голоси будуть почуті та зараховані. Це стало важливим кроком в інтеграції переселенців в їхні нові громади, адже відсутність реалізації права на участь у виборах певний час було відкритим болючим питанням для багатьох з них. Особливо важливо зараз максимально консолідувати зусилля представників влади та громадського сектору задля проведення просвітницької кампанії по всій Україні.

Про особливості процедури та наслідки законодавчих змін на пресконференції розкажуть:

  • Олег Діденко, Голова Центральної виборчої комісії;
  • Віталій Місяць, виконавчий директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги»;
  • Роман Любченко, директор програм Міжнародної фундації виборчих систем в Україні;
  • Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ»;
  • Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА.

Контактна особа: Віталій Місяць, виконавчий директор БО “Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги” 067 380 1440, info@ucla.org.ua

Цей захід організований благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція правової допомоги» в рамках проекту «Посилення участі внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США

Партнери заходу: громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» та Громадянська мережа ОПОРА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *