Протидіяти домашньому насильству можна тільки спільними зусиллями

Одразу в трьох областях України – Хмельницькій, Чернігівській та Сумській – доволі активно проходять заходи в рамках реалізації проекту «Протидія спалаху домашнього насильства у місцевих громадах», що реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Мета проекту – зменшення домашнього насилля у сільських громадах під час пандемії COVID-19 та під час подолання її наслідків через координацію зусиль та співпрацю неурядових організацій, місцевих активістів та адвокатів.

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова провела зустріч з фахівцями відділу зв’язків з громадськістю Патрульної поліції Чернігівської області. Було обговорено ситуацію щодо проявів домашнього насильства в регіоні та напрацьовано можливі форми взаємодії та співпраці по протидії гендерному та домашньому насильству в Чернігівській області. Крім того, представники управління наголошували на тих проблемах, які виникають під час реагування на виклики поліції щодо домашнього насильства та нюансах оформлення термінових заборонених приписів.

На Хмельниччині робочу зустріч провела Вікторія Ільчишена, голова ГО «Західноукраїнська експертно-правова платформа» (м. Кам’янець-Подільський) та Галина Зюбрицька, членкиня громадського формування з охорони правопорядку «Опора» (Колибаївська ОТГ). Було обговорено проблеми громадянського формування у своїй діяльності на території Колибаївської ОТГ, а також питання домашнього насильства, яке є доволі актуальним, звертаючи увагу на кількість звернень від мешканців навколишніх сіл.

Низка плідних робочих зустрічей відбулась і на Сумщині. Представники «Північної правозахисної групи» зустрілась з Тетяною Шевченко, директоркою Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на який під час реформи соціальної сфери покладається чимало повноважень. Завітали також до Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги – чи не єдиного в області притулку для жінок, які потерпають від насильства. Крім обговорення нагальних питань в рамках реалізації проекту, подивились на умови, в яких живуть підопічні центру. Про проблеми реагування на виклики від жертв домашнього насильства також говорили під час зустрічі з сімейними радницями області – Ольгою Поляковою та Людмилою Пономаренко.
Проект «Протидія спалаху домашнього насильства у місцевих громадах», реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *