В Чернігові проаналізували сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про адвокатуру

30 липня відбувся круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність». До заходу долучились адвокати та члени Ради адвокатів Чернігівської області, представники центрів безоплатної правової допомоги та Чернігівського апеляційного суду.

Учасники мали змогу висловити власне бачення стану законодавтва про адвокатуру та побоювання щодо спроб звузити прав адвокатів.  На думку представника Ради адвокатів Чернігівської області, Олександра Данича, основним порушенням прав адвокатів є не надання відповідей на адвокатські запити.

Було підняте питання також щодо притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності.

«Стандарти якості роботи адвокатів, які ще діють з 2014 року дозволяють оцінити якість, повноту та своєчасность надання адвокатами безоплатної правової допомоги» – зазначила  Ірина Протченко, директорка Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Чернігівській області.

На переконання Любові Харечко, судді Чернігівського апеляційного суду, однією з проблем дотримання строків розляду справ є неявка адвокатів та неповідомлення причини неявки, також узгодження графіків суддів та адвокатів для подальшого перенесення судових засідань.

Тим не менш, було вивчено потреби у вдосконаленні законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, що стосується гарантій адвокатської діяльності та дисциплінарної відповідальності адвоката, адвокатського самоврядування та взаємовідносин державної системи безоплатної правової допомоги та адвокатури.

По завершенню обговорення, всі учасники наголосили на важливості проведення подібних заходів задля налагодження співпраці між всіма стейкхолдерами та спільного вирішення нагальних питань.

Захід відбувся в рамках проекту «ACTIVE ADVOCATE – THE MAINSTAY OF QUALITY LEGAL DEFENSE». Проект фінансується за кошти Програми розвитку співробітництва та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки / The project is financed by the funds of the Development Cooperation and Democracy Promotion Programme of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *