В Сумській та Луганській областях відбулись тренінги для переселенців

В Сумській та Луганській областях відбулись тренінги для переселенців та громадських активістів в рамках проекту «Посилення участі внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах», який реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».

На 25 жовтня 2020 року в Україні призначені місцеві вибори. І особливо актуальним питання виборчого права є для переселенців, які 6 років поспіль не мали можливості обирати місцеву владу в своїх нових громадах.

В Сумах серед учасників були представники активних спільнот переселенців з різних куточків регіону (Конотопу, Шостки, Білопілля, Сум), громадські активісти, які опікуються проблемами інтеграції різних груп населення в приймаючі громади та фахівці системи БПД Сумщини.

У своєму вітальному слові Віталій Місяць (Vitalii Misiats), виконавчий директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», зазначив, що метою проекту є активізація усіх громадян на участь у виборах, адже на жаль, на сьогодні переселенці не масово використовують можливість зміни виборчої адреси задля участі у виборах.

Тренеркою заходу виступила заступниця директора Конотопського місцевого центру з надання БВПД Валентина Волік, яка, до того ж є громадською омбудсменкою із захисту виборчих прав у Сумській області. Вона розповіла присутнім про новели законодавства для місцевих виборів, нюанси виборчого процесу та алгоритм зміни виборчої адреси офлайн та в електронному кабінеті виборця. Тож під час заходу, в режимі «реального часу» один з учасників змінив свою виборчу адресу та тепер має можливість взяти участь у виборах.

Представниця ГО «Ініціативи Слобожанщини» Дарія Сасса акцентувала увагу на питанні доступності дільниць для людей з інвалідністю.

На тренінгу в Сєвєродонецьку також учасники розібрали нововведення в законодавстві та хід виборчого процесу. Окрім цього жваве обговорення викликала тема скасовування виборів в окремих громадах. Як зазначив Сергій Кошель (Sergey Koshel), громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Луганській області, громадські організації зовсім недавно боролись за можливість переселенців брати участь у виборах та добилися цього, тож кожен голос важливий.

Тренерка заходу експертка з виборчих прав Тетяна Соловйова під час практичної частини ззаходу допомогла присутнім розібратися з новими правилами заповнення виборчого бюлетеня. Окрему увагу вона звернула на необхідності поширення інформації серед мешканців місцевих громад, активістів неурядових організацій тощо.

Під час тренінгів відбулася презентація мотиваційного відеоролика, створеного за участі спільноти переселенців. В цьому відео втілені думки, образи, спогади, розчарування та сподівання на те, що відтепер, усі голоси будуть почутими. Ролик було втілено в реальність майстрами студії пісочної анімації «Сахара» (Суми). Подивитись відео можна тут.

Проект реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів публікації не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *