Місцеві громади голосують другий раз

Вже цієї неділі, 15 листопада,  в шести містах України (Сумах, Одесі, Луцьку, Краматорську, Кам’янець-Подільську, Українці) відбудеться другий тур виборів. Щоб скористатися своїм виборчим правом треба:

Перевірити правильність своїх даних у списках виборців:

а) через мережу Інтернет – зареєструвавшись в «Особистому кабінеті виборця» за допомогою ЕЦП та зробивши запит в Державний реєстр виборців, ви можете протягом однієї доби отримати інформацію про включення до реєстру виборців та уточнити виборчу адресу.

б) особисто прийти до відділу ведення ДРВ за вашим місцем проживання у робочій день з паспортом (адреси відділів шукайте тут).

в) перевірити данні на виборчій дільниці за місцем вашого проживання у списках виборців, які є в приміщенні дільничної виборчої комісії.

Якщо вас не включили в список виборців або ваші дані вказані невірно, можна:

а) звернутися до ДРВ із заявою, про внесення вас в списки виборців, не пізніше як за 5 днів до виборів( до 9 листопада включно).

б) у разі, якщо ви не встигли подати заяву, за 2 дні до голосування (до 12 листопада включно), можна звернутися до місцевого суду загальної юрисдикції з адміністративним позовом про внесення відомостей до реєстру виборців або про уточнення відомостей. Приклад позовних заяв ви можете знайти на більшості сайтах судів України.

Якщо ваші права порушуються або вам потрібна додаткова інформація, телефонуйте за номером +380673801440

Публікація підготовлена в рамках проекту «Посилення участі внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах», який реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів публікації не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *