Українські суди будуть оцінювати виконання рекомендацій по змінах

У 2019 році майже усі суди України на виконання пункту 4 рішення Ради суддів України №53 від 17.09.18 провели опитування задоволеності відвідувачів окремими аспектами функціонування судів за методологією карток громадянського звітування (КГЗ).

Ці дослідження дозволили напрацювати конкретні рекомендації щодо вдосконалення якості роботи судів, підвищення довіри та покращення суспільного сприйняття як кожного конкретного суду так і судової системи загалом.

«Мета минулорічного дослідження буде досягнута за умови виконання рекомендацій, які були напрацьовані на основі зворотнього зв’язку від учасників судових проваджень, – відмічає Віталій Місяць, виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, – Саме тому наша організація за підтримки Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) планує проаналізувати стан впровадження отриманих судами рекомендацій. Дослідження проводиться з метою об’єктивної оцінки стану виконання рекомендацій та ефективності цього компоненту Системи оцінки роботи суду (СОРС)».

В кожному з судів, які в цьому році беруть участь в дослідженні, була визначена особа, відповідальна за участь в проекті. Разом з колегами, вона має проаналізувати стан виконання рекомендацій наданих в ході дослідження у 2019 році та заповнити моніторингову анкету, надавши оцінку щодо стану виконання рекомендацій, складності впровадження їх у життя, результатів та причин невиконання рекомендацій, або шляхів їх успішної реалізації.

Днями для учасників 8 областей пройшли вебінари, під час яких були розглянуті питання, пов’язані з заповненням моніторингової анкети та майбутнім оцінюванням рекомендацій зі звітів.

Розклад вебінарів:

  • 16 листопада о 14:00 для судів Сумської та Вінницької областей;
  • 16 листопада о 16:00 для судів Хмельницької та Чернівецької областей.
  • 16 листопада о 18:00 для тих, хто не зміг взяти участь у попередніх двох вебінарах.
  • 17 листопада о 11:00 для судів Чернігівської та Житомирської областей.
  • 17 листопада о 14:00 для судів Рівненської та Волинської областей.
  • 17 листопада о 18:00 для тих, хто не зміг взяти участь у попередніх двох вебінарах.

Учасники заходів мали змогу обговорити минулорічне дослідження, поділитися своїми враженнями від моніторингів та рекомендацій, які були поставлені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *