У МВС презентували інтерактивну мапу допомоги жертвам домашнього насильства

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час брифінгу за участі керівництва Нацполіції та міжнародних партнерів МВС повідомила, що на офіційному сайті МВС України тепер існує окремий розділ, присвячений темі запобігання та протидії домашньому насильству: https://mvs.gov.ua/uk/activity/domestic-violence.

Він повністю присвячений темі запобігання та протидії домашньому насильству. На мапі акумулюється вся необхідна інформація про служби, які можуть бути корисними у випадку домашнього насильства. Сайт можна відвідувати таємно, не викликаючи підозри у інших користувачів комп’ютером. Крім того, вона є інтерактивною. Тобто людина, яка буде користуватись цим сервісом, може прокласти найбільш оптимальний та зручний маршрут, дізнатись графік роботи і контактний телефон необхідного закладу допомоги.

Також МВС та НПУ планують випуск окремого додатку для постраждалих від домашнього насильства; оновлення чат-боту, яке надасть можливість викликати поліцію за допомогою текстових повідомлень з месенджера; впровадження електронних засобів моніторингу, які одягатимуться кривднику відповідно до рішення суду та забезпечуватимуть відслідковування його пересування.

Щодо статистики, за інформацією заступника глави Національної поліції – начальника патрульної поліції Олександра Фацевича, за 5 місяців 2021 р. до поліції надійшло понад 75 тисяч заяв та повідомлень про факти вчинення домашнього насильства. Складено 61 тисячу протоколів і притягнуто до відповідальності 45 тисяч осіб, повторно – більше 6 тисяч кривдників. За цей період відкрито 1780 кримінальних проваджень. Поліцейськими складено 19 тисяч термінових заборонних приписів.

Щодо груп протидії домашньому насильству, в 60 містах України наразі функціонують 84 таких групи. Упродовж 2021 року здійснено понад 37 тисяч виїздів, у ході яких виявлено 15 800 постраждалих, винесено більше 7 тисяч приписів, складено 12 тисяч адміністративних протоколів, відкрито 767 кримінальних проваджень.

Публікацію зроблено в рамках реалізації проекту «Активізація місцевих громад на боротьбу проти домашнього насильства», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки посольства Німеччини в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *