Правники Сумської області взяли участь у тренінгу з питань протидії домашньому насильству

Начальники всіх 14 бюро правової допомоги Сумщини, а також представники місцевих центрів з надання БПД, юристи та адвокати взяли участь у тренінгу «Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі: правові аспекти».

Під час вітального слова очільниця ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна зазначила, що тема протидії домашньому насильству для юридичної спільноти далеко не нова. Але разом з тим сучасні реалії, а також пандемія та її наслідки продовжують впливати на на поширення цього негативного явища у суспільстві. Тож тренінг покликаний підвищити обізнаність учасників в питанні надання правової допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Тренеркою заходу виступила заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, адвокат Валентина Волобуєва. Фахівчиня запропонувала учасникам кілька тематичних блоків роботи з даної тематики. На початку правники обговорили теоретичні аспекти й ознайомилися зі статистичними показниками.

«Серед жінок, які зазнали фізичного насильства/ та або сексуального насильства, лише 32% звертаються по допомогу. Фізичне та сексуальне насильство найчастіше здійснюють чоловіки або партнери, які проживають з жінкою. І найчастіше зазнавали насильства у шлюбі жінки з дітьми, жінки в сільській місцевості порівняно з міськими», – зазначила Валентина Волобуєва.
Далі учасники тренінгу перейшли до практичної частини, яка для юристів має велике значення, адже тренерка підготувала різні кейси і запропонувала їх не лише проаналізувати в групах, а й надати алгоритм дій та юридичний коментар.

Правники також акцентували увагу на нормативно-правовій базі й переліку тих суб’єктів, що можуть вчиняти заходи. Зокрема, це:

  • поліція
  • центри соціальних служб
    управління сім’ї та молоді
  • громадські організації, які надають допомогу постраждалим від насильства
    психологи, соціальні педагоги, класний керівник тощо
  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Окрім цього, юристи проаналізували випадки, у яких застосовується терміновий та обмежувальний заборонний припис стосовно кривдника.

Спікеркою заходу виступила також суддя Зарічного районного суду м. Суми Марина Сорока. Вона акцентувала увагу саме на судовій практиці. Так, за 2020 рік розглянуто 316 справ, з яких:
3 – повернуто для належного оформлення;
1 – застосовано заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП;
172 – закрито провадження у справі
140 – накладено адміністративне стягнення (штраф, громадські роботи, адміністративний арешт).
У 2020 році за вчинення домашнього насильства до кримінальної відповідальності притягнуто 5 осіб.

Під час тренінгу також акцентовано увагу на тих «гарячих лініях», які діють в Україні для підтримки постраждалих від домашнього насильства. Окрім цього Валентина Волобуєва розповіла про спеціальне анкетування, за результатами проходження якого можна визначити, чи відноситься особа до тих, хто страждає від насилля в родині. Пройти тест можна за посиланням ➡️➡️➡️ тут.

«Ми вдячні нашим партнерам, у співпраці з якими нам вдалося зібрати на тренінг представників всіх центрів і бюро правової допомоги Сумщини. Адже це обмін досвідом, аналіз кейсів, спілкування, визначення проблемних питань у роботі з даною категорією клієнтів. У практиці наших юристів та адвокатів є справи щодо домашнього насильства, тому ця тема є актуальною для юридичної спільноти», – підсумувала очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *