Переселенці отримують правову та інформаційну підтримку

В обласних центрах на заході України, а також на півночі України – в Чернігові та Сумах,  в рамках роботи Пунктів правової та інформаційної підтримки, юристи та адвокати консультують переселенців, а також населення, постраждале від бойових дій.

Після того, як стихла хвиля масштабного переселення людей із небезпечних регіонів, змінилися і запити до Пунктів. Якщо раніше доводилося супроводжувати людей інформаційно під час переміщення із небезпечних регіонів країни в безпечні або за кордон, шукати шляхи, якими можна виїхати з гарячих точок, зараз юристи отримали велику кількість правових запитів щодо відновлення соціальних прав.

Облік внутрішньо переміщенох особи, отримання щомісячної адресної  допомоги на проживання за ПКМУ №332 переселенцями, зареєстрованими до 24.02.2022 року; переоформлення виплат та їх неотримання за певний період; військовий облік; оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон; пенсійне забезпечення переселенців; право на отримання гуманітарної допомоги від міжнародних організацій та розміщення людей, які вимушено переїхали з зони бойових дій; оформлення спадщини; трудові питання щодо працевлаштування, звільнення, розірвання договорів; аліментні питання: оформлення аліментів,  збільшення їх розміру, отримання довідки щодо заборгованості; відшкодування шкоди спричиненої майну внаслідок агресії РФ – це лише частина з основних питань, з якими зверталися в червні до юристів.

На жаль, дуже часто трапляються ситуації, коли людина має доводити своє право на допомогу від держави в ситуаціях, які на перший погляд є доволі простими, – розповідають юристи. Наприклад, один із клієнтів звернулася по консультацію до Пункту правової та інформаційної підтримки в Івано-Франківську. Сталося те, що в підрозділі соціального захисту населення йому відмовили в прийомі документів на оформлення допомоги на проживання, як внутрішньо переміщеній особі. Пояснили це так, ніби громада з якого прибула людина, не відповідає затвердженому наказу Мінреінтеграції про Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Але виявилось, що Перелік громад було оновлено, і громада, з якої прибула людина, тепер в ньому є. Адже документ не є фіксованим – він регулярно актуалізується. І усі внутрішньо переміщені особи, що перемістилися з громад, які в ньому зазначені, мають право на отриманння грошової допомоги від держави. Формується Перелік за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій. При цьому враховуються три ключові критерії щодо визначення громад: території, що є тимчасово окупованими; території, що перебувають в оточенні (блокуванні);  території, на яких тривають активні бойові дії. Клієнту роздрукували зміни до наказу та пояснили, як аргументувати своє повторне звернення. Тож, у підсумку, працівники соцзахисту таки прийняли документи та оформили допомогу на проживання. А цей типовий приклад відстоювання прав поповнив скарбничку успішних історій Всеукраїнської коаліції з надання правової допомогги.

Діяльність Пунктів правової та інформаційної підтримки організувала Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні» за підтримки National Endowment for Democracy.

Нагадаємо, що отримати якісну юридичну консультацію від експертів Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги можна:

за номером «гарячої лінії», яка працює кожного робочого дня з 10:00 до 17:00:

0 800 30 15 16*

або пишіть на нашу електронну пошту:

help@ucla.org.ua

також звернутися  можна в особисті повідомлення на нашій офіційній сторінці: https://www.facebook.com/UCLA.Ukraine

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна також в пунктах консультацій та центрах допомоги переселенцям в різних регіонах України. Контакти є за посиланням 

https://www.ucla.org.ua/?p=1425

 Віримо в перемогу України! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *