Як проголосувати на місцевих виборах не за місцем офіційної реєстрації

Відсьогодні, 01.07.2020 р., виборці, які мають намір проголосувати не за місцем офіційної реєстрації місця проживання – переселенці та трудові мігранти, а також особи, які не мають реєстрації місця проживання – зможуть змінити виборчу адресу, вказавши іншу, фактичну адресу проживання та обирати місцеву владу в тих громадах, де вони дійсно проживають.

Для проведення змін треба звернутися з відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем проживання:

  • особисто: з заявою в паперовій формі, яку ви заповните безпосередньо в органі ведення ДРВ;
  • онлайн: користуючись можливостями електронного кабінету виборця на сайті Державного реєстру виборців за посиланням www.drv.gov.ua, якщо ви маєте електронний цифровий підпис, шляхом заповнення електронної форми на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії;
  • за допомогою уповноваженої особи, на яку необхідно оформити довіреність.

Необхідні документи:

  • копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України у вигляді книжечки або ID картки, або тимчасового посвідчення громадянина України (для тих, хто нещодавно набув громадянство України);копія документа, який підтверджує необхідність зміни виборчої адреси.

Які документи можуть підтвердити місце проживання?

– Договір оренди житла;
– Довідка про взяття на облік ВПО;
– Документ, що підтверджує догляд за особою;
– Документ, що засвідчує підприємницьку діяльність;
– Документ, що підтверджує право власності на житло;
– Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Змінити виборчу адресу можна буде з 01.07.2020 р. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців потрібно буде не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу. Чергові місцеві вибори заплановані на 25.10.2020 р., таким чином, кінцева дата можливості змінити виборчу адресу – 10.09.2020 р.

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборця» за посиланням: https://drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN.

Отримати додаткову консультацію щодо зміни виборчої адреси можна за телефоном: тел. +380673801440. Про старт кампанії з активізації участі переселенців у місцевих виборах можна почитати тут.

Проект «Посилення участі внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах» реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів публікації не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *