Заходи з протидії домашньому насильству проходять в Сумській області

Відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству при виконавчому комітеті Сумської міської ради. Регіональна координаторка проекту «Протидія спалаху домашнього насильства у місцевих громадах/Tackling the domestic violence outbreak in local communities» Наталія Єсіна, яка входить у склад координаційної ради, долучилась до заходу. Через карантинні обмеження частика учасників приєдналась до засідання дистанційно.

Учасники визначили основні шляхи взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, також було напрацьовано план спільних дій з урахуванням карантинних обмежень.

Крім того, було розглянуто питання, що стосуються стану домашнього насильства на території Сумської міської територіальної громади, актуальні проблеми при проведенні роботи з протидії цьому негативному явищу, про роботу мобільної групи реагування на факти вчинення домашнього насильства на території обслуговування Сумського відділу поліції ГУ Національної поліції в Сумській області, стан застосування термінових заборонних приписів стосовно кривдників та виконання кривдниками заходів, які в них містяться, про захист осіб, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок домашнього насильства, про протидію жорстокому поводженню з дітьми, реагування на випадки насильства над ними, про види допомоги, яка надається постраждалим від домашнього насильства Сумським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та ДЗ «Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги».

Особлива увага приділялась інформуванню населення стосовно прав та дій в разі існування загрози домашнього насильства, в тому числі шляхом розміщення інформаційних матеріалів в загальнодоступних місцях для населення, та проведення онлайн заходів.

Також члени координаційної ради визначили просвітницько-профілактичні заходи з відповідної тематики, які проводитимуться з 25 листопада до 10 грудня поточного року під час Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства», до якої активно приєдналась Сумська міська тергромада.

Загалом, понад сім тисяч заяв подали до поліції мешканці Сумщини у 2020 році. За словами старшого інспектора управління дотримання прав людини Нацполіції України Євгенія Євтеєєва, у 2020 році поліція склала понад 3 тисячі адміністративних матеріалів.

Також відкривали кримінальні провадження. За нормами кримінального кодексу максимальне покарання за насилля – 2 роки позбавлення волі. З початку 2020 року у суди потрапили 83 справи. За ними – 37 людей отримали вироки. Переважно призначали як покарання за насильство громадські роботи, а 4-х людей засудили до 1 року обмеження волі.

Проект «Протидія спалаху домашнього насильства у місцевих громадах/Tackling the domestic violence outbreak in local communities» реалізує БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *