Чи впорались українські суди з наданими рекомендаціями по вдосконаленню роботи.

Підведені підсумки проекту «Громадський моніторинг судів західного та північного регіонів щодо виконання рекомендацій отриманих за результатами дослідження за методикою КГЗ у 2019 році».
Наприкінці 2020 року благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» провела фокус моніторинг виконання рекомендації у судах Вінницької, Волинської, Житомирської, Рівненської, Сумської Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей. Всього моніторинг відбувся у 66 судах, обраних випадково.
Базуючись на результатах досліджень, які проводили суди у 2019 році у співпраці з організаціями громадянського суспільства та Програмою USAID «Нове правосуддя», для кожного суду була розроблена своя моніторингова анкета з конкретними рекомендаціями по вдосконаленню організації роботи.
За словами Віталя Місяця, виконавчого директора «Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги», після заповнення моніторингових анкет, вся інформація була зведена до єдиної бази даних для її подальшої обробки та аналізу. «Готові анкети ми перевірили на достовірність, порівнювали відповіді з інформацією з відкритих джерел: аналізували веб-сайти, проводили експерименти з дзвінками та візитами до судів. Потім була надана оцінка виконанню рекомендацій, виявленні загальні тенденції щодо виконання чи причин невиконання окремих рекомендацій», – відмітив він.
Всього суди, що потрапили до вибірки отримали 346 рекомендацій щодо покращення якості роботи за результатами досліджень проведених у 2019 році. При цьому 8,1% рекомендацій суди відхилили, 13,6% рекомендацій досі перебувають на розгляді. Проте переважну більшість – 271, або 78,3% суди прийняли до виконання. Найбільшу кількість рекомендацій отримали виміри «Доступність суду» та «Зручність та комфортність перебування у суді».

Майже половина рекомендацій стосувалася саме цих вимірів якості. Як правило, це збільшення кількості місць для паркування автомобілів, покращення доступу до приміщень суду для осіб з інвалідністю, збільшення кількості телефонних ліній. Найменше рекомендацій було надано по вимірам «Сприйняття роботи судді» та «Судове рішення», до того ж, в цьому напрямі судам було працювати найлегше. Найскладнішими для виконання, на думку представників судів були рекомендації, що стосувалися виміру якості «Доступність суду». 58,5% рекомендацій є таким які виконати складно або неможливо виконати, через відсутність достатнього фінансування судових установ.
На основі моніторингу підготовлено аналітичний звіт «Виконання судами рекомендацій, що були розроблені за результатами проведення опитувань громадян за методикою карток громадського звітування».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *